ČINNOSŤ DETÍ

Deň v materskej škole dbá na biorytmus, zdravú výživu, vekové, psychické a fyzické danosti dieťaťa, uspokojenie jeho potrieb a záujmov, ako aj na túžbu po poznaní.

Všetka činnosť v materskej škole je sústredená na dieťa ako subjekt, teda jedinečnú a neopakovateľnú osobnosť.

V hrách a činnostiach sa uplatňuje spontánnosť a tvorivá aktivita dieťaťa. Každý deň sa realizujú pohybové a relaxačné cvičenia.

Organizačnou základňou výchovy a poznávania dieťaťa sú edukačné aktivity. Predstavujú organizačnú formu predškolského vzdelávania, ktorá sa orientuje viac na skupinovú a individuálnu prácu s dôrazom na rozvoj individuality každého dieťaťa.

Počas realizácie edukačných aktivít, čiže výchovno - vzdelávacieho procesu sa prelína obsah jednotlivých výchovno - vzdelávacích oblastí rozpracovaných na úlohy každého dňa.

V dennom poriadku je vymedzený priestor na stravovanie detí - desiata, obed, olovrant, pobyt vonku, odpočinok a záujmové krúžky.

Základnou formou výchovno - vzdelávacieho procesu je hra a zážitkové učenie.
Deti pripravujeme a vedieme k tomu, aby boli schopné aktívne sa rozhodovať                    o usporiadaní svojho života v materskej škole.